Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy, jak co roku aktywnie włączył się w obchody świętowanego 15 marca Światowego Dnia Konsumenta.

Aby dotrzeć do możliwie szerokiego grona Konsumentów odwiedziliśmy radio PiK, gdzie nasz pracownik brał udział w audycji „Pytać każdy może” 14 marca br. Warto podkreślić, że w trakcie audycji słuchacze mieli możliwość zadawania pytań.

W tym roku kontynuowaliśmy też naszą tradycję organizowania spotkań z konsumentami.

W dniu 04 marca 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Cielu odbyliśmy spotkanie w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki.

Ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki spotkaliśmy się także 20 marca 2024 r. w Bydgoszczy.

Wykład dla słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadziliśmy w dniu 06 marca 2024 r.

15 marca 2024 r. odwiedziliśmy z wykładem Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury.

Podobnie jak poprzednio poruszaliśmy zagadnienia z zakresu prawa konsumenckiego, takie jak: gwarancja, niezgodność towaru z umową oraz przepisy dotyczące odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa, w tym na pokazach handlowych.

Spotkania odbywały się przy dużym zaangażowaniu słuchaczy. Uczestnicy spotkań mieli również możliwość zadawania pytań dotyczących problemów, na które natykają się dokonując zakupów oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami konsumenckimi.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych konsumentach.

Lekcje z udziałem naszych pracowników odbyły się w Szkole Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy.

Celem naszych spotkań z najmłodszymi konsumentami było rozbudzenie świadomości konsumenckiej oraz dostarczenie informacji o ich najważniejszych prawach i obowiązkach. Dzieci z klas pierwszych miały okazję dowiedzieć się m.in. kim jest konsument, na co zwracać uwagę przy wybieraniu zabawek i jakie rzeczy mogą kupić za uzbierane pieniądze.

Mamy nadzieję, że wiedza przekazana podczas spotkań i audycji pomoże Państwu przy świadomych i udanych zakupach.