Spotkanie z seniorami Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy, jak co roku aktywnie włączył się w przekazanie wiedzy Konsumentom o przysługujących im prawach.

 

W związku z rozpoczęciem roku akademickiego 2019-2020 odbyliśmy szereg spotkań z Konsumentami – Seniorami, m. in. ze studentami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W dniu 18 września 2019 r. odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademii Sztuk Wszelakich i Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działających przy Pracowni Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Podczas tego wydarzenia przy naszym stoisku uczestnicy uroczystości mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami z zakresu prawa konsumenckiego, a także otrzymania poradników i ulotek dotyczących działalności Inspekcji Handlowej i rozwiązywania problemów, na jakie mogą natknąć się konsumenci.

Natomiast dnia 22 października 2019 w sali kinowej Kina "Zdrój" w Ciechocinku spotkaliśmy się ze studentami Uniwersytetu Dla Aktywnych przy Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku.

Wzięliśmy także udział w spotkaniach w toruńskich Klubach Seniora „Zacisze” i „Kacper”, działających przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik”. Spotkania odbyły się w dniach 24 i 29 października 2019 r.

Tematem październikowych spotkań były zagadnienia z zakresu prawa konsumenckiego, takie jak: gwarancja, rękojmia oraz przepisy dotyczące odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa. Odbywały się one przy dużym zaangażowaniu słuchaczy. Poruszane przez seniorów tematy niekiedy wykraczały poza kompetencje Inspekcji Handlowej. Udzieliliśmy także kilku porad w indywidualnych spawach dotyczących reklamacji.

Więcej na temat wrześniowego wydarzenia mogą przeczytać Państwo na stronie: https://www.facebook.com/pg/integracja.kpck/photos/?tab=album&album_id=1348048015362904&ref=page_internal

image001image002image003image005image004image006image007image008